Cariere Express Credit

Ofițer conformitate

Candidatul ideal:

  • Studii superioare economice sau juridice;
  • Experiența pe poziții similare (conformitate, prevenirea spălării banilor, protecția datelor personale) constitue un avantaj;
  • Certificare în domeniul conformității reprezintă un avantaj;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Training de specializare în domeniu, la angajare și periodice
  • Tichete de masă
  • Comisioane și prețuri avantajoase pentru produsele și serviciile Companiei
  • Beneficii medicale

Responsabilitati:

  • Supraveghează respectarea continuă a procedurilor de conformitate, punerea în aplicare a unui sistem de management al conformității și monitorizarea acestuia;
  • Se asigură că toate materialele de reglementare relevante care ar putea afecta afacerea sunt înregistrate, revizuite și urmărite, după caz;
  • Oferă îndrumări echipei de conducere și tuturor angajaților cu privire la conformare, după caz;
  • Revizuiește periodic sistemul de management al conformității ca urmare a schimbărilor în nevoile organizației și a modificărilor aduse legislației și politicilor și procedurilor;
  • Contribuie la creșterea nivelului de conformitate și la integrarea unei culturi a conformității în cadrul organizației;
  • Sprijină auditarea internă a politicilor, procedurilor, controalelor interne și cerințelor legale / de reglementare;
  • Coordonează și participă la implementarea și respectarea legislației în vigoare referitoare la protecția datelor cu caracter personal;
  • Participă la dezvoltarea și actualizarea normelor interne privind cunoașterea clientelei și identificarea, prevenirea și combaterea spalării banilor ăi finanțării terorismului, precum și la elaborarea de alte proceduri interne, în scopul asigurarii conformității cu cadrul de reglementare KYC/AML/CFT;

Descrierea companiei:

Express Credit Amanet este o Instituție Financiară Nebancară care oferă clienților săi servicii financiare accesibile prin intermediul celor 29 de agenții din Iași și Vaslui. Începând cu Martie 2018 compania este parte a grupului HPS Investment Partners, LLC ("HPS")., companie globală de investiții cu accent pe creditul non-investițional.

Ca parte a acestui grup, suntem într-un proces continuu de creștere a calității serviciilor oferite, modernizare a proceselor și îmbunătățire permanentă a interacțiunii cu clienții noștri.

Ca parte a HPS Investment Partners, LLC ("HPS"), Express Credit Amanet respectă standardele de afaceri ale acestui grup. Astfel, tot ceea ce facem este 100% legal și transparent, angajații noștri sunt serioși și bine instruiți, sediile sunt moderne și accesibile.

Avem o experiență de peste 17 ani în domeniu. În tot acest timp am învățat să punem clienții pe primul loc, motiv pentru care le respectăm interesele și îi tratăm cu maximum de profesionalism. Întreg teritoriul orașului Iași este acoperit de agențiile noastre, multe dintre ele având orar extins sau non-stop, tocmai pentru a fi alături de clienți atunci când și acolo unde ei au nevoie.